Тернополяни пропонують зберегти та відреставрувати тролейбус «Škoda 9Tr»
![Тернополяни пропонують зберегти та відреставрувати тролейбус «Škoda 9Tr» Тернополяни пропонують зберегти та відреставрувати тролейбус «Škoda 9Tr»](http://elektrotrans.te.ua/wp-content/uploads/2017/11/15067232508561_9tr-001-ternopil-actual-6ce0ea13645df8732d5ad292a6882ed8.jpg)
Ініціативна група тернополян подала на Громадський бюджет проект реставрації тролейбуса «Škoda 9Tr».
Як пише автор проекту Антон Почєпцов, даний тролейбус є одним із транспортних символів сучасної історії Тернополя, адже тролейбуси моделі «Škoda 9Tr» відривали рух містом у далекому 1975 році і багато років були “господарями” тернопільських вулиць не один рік.
Станом на сьогодні у Тернополі залишився єдиний пасажирський тролейбус цієї моделі. Ще сьогодні тролейбус №080 курсує міськими маршрутами, проте незабаром, коли у депо із Чехії надійде чергова партія вживаних тролейбусів, його відсторонять і, найімовірніше, спишуть.
Саме тому ініціативна група тернополян запропонувала такий проект, аби врятувати цього “останнього з Могікан”.
Якщо проект набере достатньої кількості голосів для фінансування з бюджету, то тролейбусу проведуть капітальний ремонт, а його вигляд – як зовні, так і салону – наблизять до заводського стану. За задумом, після реставрації тролейбус №080 більше не курсуватиме міськими маршрутами, проте працюватиме як атракція у вихідні та свята, його можна буде замовити на різноманітні урочисті події, екскурсії містом тощо. У салоні тролейбуса пропонується облаштувати міні-музей, де будуть експонуватися матеріали з історії електричного та іншого міського громадського транспорту в Тернополі.
Проголосувати за громадські проекти можна онлайн на сайті pb.rada.te.ua, або наживо у Центрі надання адміністративних послуг у Тернополі (ЦНАП) в робочий час (пн-чт з 09:00 до 17:00 год., пт. з 09:00 до 16.00) пред’явивши паспорт або ID-картку (з довідкою про реєстрацію місця проживання особи). Триватиме голосування до 7 листопада.