Blog

Тернополяни їздитимуть за електронною карткою як у тролейбусах, так і в маршрутках

Тернополяни їздитимуть за електронною карткою як у тролейбусах, так і в маршрутках

З нового року тернополяни їздитимуть за однією електронною карткою як у тролейбусах, так і в маршрутках. Оплата відповідно буде зніматися окремо.

З 1 грудня Тернопіль першим в Україні запроваджує проїзд у тролейбусах міста за електронними квитками. Картки будуть двох видів – звичайні та пільгові. Передбачено чотири тарифних плани. З нового року в місті зможуть запровадити ще й карткову систему оплати у маршрутках.

За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, це нововведення дуже допоможе місту, адже, можна буде провести облік усіх пасажирів, побачити реальну виручку всіх перевізників, а відтак вирахувати собівартість і рентабельність проїзду.

– Коли ми запровадимо електронні квитки й у маршрутках, почне діяти пільгова картка, яка дасть кількість пільговиків, – пояснює Сергій Надал, – адже держава не дає жодної копійки на компенсацію пільг і ці витрати повністю покриваємо за рахунок міського бюджету. А коли буде введена електронна картка, то ми зможемо відшкодовувати лише фактичні витрати.

Продаватися електронні картки будуть на зупинках міста. Підробити їх або продати не зареєстровані буде неможливо.

– З 1 грудня ми запускаємо це нововведення у тролейбусах, – каже міський голова, – і за місяць уже знатимемо, які недоліки й проблеми можуть бути у роботі, щоб могти їх владнати. Власне, тому попередні два тижні тернополяни отримували в тролейбусах по два квитки. Люди купували старий квиток і разом з тим уже йшла апробація роботи нового електронного квитка.

НОВА Тернопільська газета