Blog

Короткий чеський тролейбус невдовзі їздитиме вулицями Тернополя

Короткий чеський тролейбус невдовзі їздитиме вулицями Тернополя

Ще один чеський тролейбус невдовзі їздитиме вулицями Тернополя. Як тільки закінчиться процедура розмитнення, він вийде на маршрут. Цього року в наше місто доставлять ще три таких тролейбуси.

Короткий тролейбус “Skoda” вже у тролейбусному парку Тернополя.

– Цей тролейбус на початку вересня приїхав до нас з Чехії, з міста Брно, де є безпосередній виробник тролейбусів. Він після капітального ремонту, повністю готовий для обслуговування. Цього року вже 4 тролейбуси “Шкода” приїхали в Тернопіль, це були великі тролейбуси, так звані гармошки. Ці 4 трошки менших приїдуть в Тернопіль ще у вересні-жовтні і також виїдуть на тролейбусні лінії Тернополя, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Середня вартість нового тролейбуса вартує в районі 3-4 мільйони. А безпосередньо така от одиниця, вона вийде нам 570 тисяч гривень. Ми не такі багаті, щоб купувати 1 одиницю, яка має ризик і поламатися, і стати. Місто не має стільки коштів, щоб забезпечити новим транспортом. Кредити дуже дорогі, програма державна не виконується, – додає директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх.

Під яким номером йтиме новий тролейбус – поки невідомо. Після процедури розмитнення він курсуватиме маршрутом, де найбільше звернень тернополян. Ще три, які прибудуть згодом, поставлять, швидше за все, на нові тролейбусні лінії. Таких дві вже збудували, ще одну на Східному масиві планують звести до кінця цього року. За останні три роки у тернопільському тролейбусному парку побільшало на 23 тролейбуси. Вони теж чеські, відремонтовані. Цей транспорт дешевий, екологічно чистий та перевозить всіх пільговиків без обмежень. Тож тролейбусний транспорт у міській раді планують примножувати.

TV-4