Blog

До Дня міста тернополяни отримають ще чотири «гармошки»

До Дня міста тернополяни отримають ще чотири «гармошки»

До Дня міста, 28 серпня, в Тернополі на лінію мають вийти чотири нових тролейбуси «Шкода 15Тр», які експлуатувалися на дорогах Європи. Про це повідомив директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх.

– Я мав розмову з чеськими постачальниками, які повідомили, що вже цього тижня будуть відправляти чотири тролейбуси «Шкода 15Тр» («гармошка» – авт.). У Тернополі вони будуть десь за два тижні. Дав би Бог, щоб до Дня Конституції, 26 червня, ми їх встигли розмитнити. А далі потрібно на кожен по 15 днів для проходження технічного огляду, обкатки, оформлення документів тощо. Сподіваюся, до Дня міста випустимо на маршрут всі чотири придбаних цього року тролейбуси, – зазначив Андрій Мастюх.

Ще чотири тролейбуси моделі «Шкода 14Тр», за словами Андрія Павловича, мають бути поставлені в наше місто в серпні-вересні.

– Питання в тому, що майже вся Чехія відмовляється від «Шкоди 14, 15Тр» та переходять на нову техніку. Скажімо, ми забираємо останні подібні тролейбуси з міста Злін. Загалом в Чехії вже п’ять великих міст повністю відмовилися від цих моделей. Наприкінці року місто Брно буде розпродувати «Шкоди 14Тр», а саме – 30 одиниць. Чехи отримують від Євросоюзу величезні гранти на оновлення рухомого парку, купуючи тролейбуси моделі «Шкода 31Тр» та інші. Один сучасний новий тролейбус вартує 12 млн. грн. У нас таких грошей немає, а Чехія купує їх через те, що ЄС відшкодовує від 70 до 90% їх вартості, – зауважив Андрій Мастюх.