Blog

Унікальний тернопільський тролейбус можуть розібрати на металобрухт

Тернополянин Андрій Окрутний робить із паперу іграшкові тернопільські тролейбуси. Має їх близько 50 моделей. Був першим у місті, хто задумав ідею першого тролейбуса-музея. Про тролейбуси Тернополя та їх водіїв знає все.

Модельку тролейбуса можна робити від одного дня до декількох місяців. Якщо моделька простенька (без заокруглень) і з непрозорими вікнами, без коліс, то кілька днів. Якщо ж моделька у повній комплектації з мотором, салоном, світлотехнікою то довше.

Андрій Окрутний

Андрій Окрутний

Першого паперового тролейбуса я зробив в 4 класі, то був ЮМЗ-Т1 (тоді я, звичайно, не знав, що то ЮМЗ, а так, у 2008 році я добрався до інтернету, ну і начитався всякого мудрого). Зараз, на жаль, той ЮМЗ не зберігся.

– Знаю майже всіх тернопільських водіїв тролейбусів, загалом люди веселі привітні. Але є й винятки.

– У 6 класі я зробив самохідного тролейбуса незрозумілої моделі, його я зберіг до наших днів на пам’ять. Потім знову за моделювання взявся аж у 2008 році. Із того часу почав клеїти модельки простого плану, просто щоб мати представників різних моделей той ЮМЗ на фото перша гармошка (найближча до нас) також там видно два жовті вилупкуваті ЛАЗи – їх я теж в 6 класі зробив. (фото 1)

Моделі тролейбусів

Моделі тролейбусів

– Моя мама працює лікарем. Тато – скрипаль. А я, видно, не вдався :)

Батьки відносяться до мого захоплення нейтрально, але вони розуміють, що то моє, тому власне мене і відпустили до Харкова, щоб я вчився на ту спеціальність яка мені цікава.

Найулюбленіший тернопільський тролейбус №029. Він найкращий тролейбус на Землі і найстарший троль у Тернополі, остання наша двохдверка 1976 року випуску. Зберігся він завдяки своєму водію Оксані Мороз – вона всіма силами намагається утримувати його у ходовому стані, але 15 років без любого серйозного ремонту даються в знаки. На жаль, кузов переварити ні ми, ні пані Оксана не в силі – це мав би робити “Тернопільелектротранс”.

Тролейбуси Тернополя

Тролейбуси Тернополя

– Саме в 29 тролейбусі хотів і хочу зробити музей, в середині наклеїти фото різних тролейбусів, історичну довідку, картини та цікаві факти. Але час іде, а тролейбуса-музея ще досі немає. 029 ще добивають на лінії. Якщо нічого не зміниться, Тернопіль втратить унікального тролейбуса.

Брат – Роман Окрутний – теж добре шарить у тролейбусах  і трамваях. Дуже класно малює.

– Бачив як розвантажували нові тролейбуси. Мені вони дуже сподобались. Це напевно найкраща тролейбусна покупка не тільки Тернополя а і України. Це перші в усій Україні 15ТрМ, а “Шкода” 15Тр вважається одним з кращих тролейбусів 20 століття.

– Було би класно відмовитись від маршруток. Електротранспорт треба обов’язково розвивати. Маршрутки нещадно коптять наш рідний Тернопіль, і я буду старатись прикладати всі зусилля для розвитку електротранспорту в Тернополі.

Доба