Blog

Тернопільським ставом відтепер курсуватиме «Капітан Парій»

Тернопільським ставом відтепер курсуватиме два теплоходи. З нагоди Дня журналіста у свою першу подорож відправився відремонтований, двохпалубний теплохід, який назвали «Капітан Парій» – на честь його керманича Тараса Парія.

Тарас Парій, капітан теплохода «Капітан Парій»: «Після 16 років у цього теплохода настало друге дихання. Я сподіваюся, що для тернополян це буде прекрасний теплоходик – усі будуть ним користуватися».

Теплохід ПТ-50, а в народі «малий», виготовлений у 1964 році на Бобруйському судноплавному заводі. Після того, як він вичерпав свій термін експлуатації, теплохід довго простоював. На його реставрацію пішло багато часу і сьогодні він змінений до невпізнаваності. Кошти на його ремонт подарували меценати. Курсуватиме цей водний транспорт за маршрутом «Героя Танцорова» – від причалу і до Дальнього пляжу. Вартість однієї поїздки за повне коло – 10 гривень з дорослого, а дитячий квиток коштує 5 гривень.

Андрій Мастюх, директор КП «Тернопільелектротранс»: «Цей теплохід – це практично новий теплохід. Він пройшов не те, що реконструкцію, а нову побудову – із самого початку і до самого кінця. Назва його «Капітан Парій» – це в принципі так мало би бути, тому що людина, яка присвятила життя тернопільському флоту, заслужила на повагу».

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Використовувалися різні матеріали – ті, що були підручні. Деякі матеріали треба було купляти додатково. Напевно, треба подякувати ентузіастам, які робили ремонт цього теплохода».

Нагадаємо, що випробовувальний спуск на воду малого теплохода відбувся ще восени 2010 року.

ІНТБ

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4mSDhITdVKo]