Старі тернопільські тролейбуси стали в моді
Останнім часом стало модним купувати старі тернопільські тролейбуси, які відслужили своє. Нещодавно такий транспортний засіб у КП «Тернопільелектротранс» придбали чехи. Їхнім шляхом йдуть і місцеві підприємці.
Першою ластівкою став продаж тролейбуса «Шкода 9Тр» з бортовим номером 068.
– Даний тролейбус був несправний і в розкомплектованому стані. Звичайно, легше його порізати і здати на металобрухт. З цієї операції ми виручили б 11 тис. грн. Натомість до нас звернулися чехи (ті самі, які продають Тернополю «гармошки» – авт.), щоб ми їм продали цей транспортний засіб. У вересні минулого року отримали дозвіл на таку операцію. За нього вдалося вторгувати 2 тисячі євро. Тобто продали в п’ять разів дорожче, ніж здали б на металобрухт. Порахуйте: ми його придбали, він від’їздив у нас 35 років і за таку хорошу ціну назад його продали. Невже це погано? – зауважує директор тролейбусного депо Андрій Мастюх.
На логічне запитання, а навіщо чехам наш старий тролейбус, пан Андрій відповів: «Після того, як покупці приведуть транспортний засіб до товарного вигляду, вони його віддадуть, виміняють чи продадуть одному з чеських міст. І він отримає друге життя та буде музеєм. А чому вони вирішили придбати саме цю транспортну одиницю? Та тому, що він тридверний, у них же такі старі тролейбуси давно зняли з виробництва і порізали».
За словами Андрія Павловича, продаючи цей тролейбус, з боку української сторони була одна умова: щоб після його реконструкції та переведення в статус музейного екземпляру в ньому встановили табличку, що він експлуатувався в Тернополі. Більше того, як повідомив пан Мастюх, чеська сторона звернулася з проханням продати ще один подібний тролейбус. Як це не дивно, не залишився осторонь старих тролейбусів і тернопільський бізнес.
– Я зараз їду в Чехію, щоб подивитися, як вони ремонтують подібні півкруглі тролейбуси. Бо тернополянин Віталій Стасюк зробив у нас замовлення, щоб йому поварити списаний тролейбус, який він свого часу викупив з металобрухту. В ньому він хоче зробити кафе-бар у ретро-стилі старого Тернополя. Подібного ніде немає, то чому б ні, адже це в тому числі і популяризація транспорту, – зазначив Андрій Мастюх.
Веде перемовини щодо придбання списаного тролейбуса й один відомий тернопільський ресторатор. Підприємець, який виявив бажання залишитися неназваним, повідомив, що й справді відповідне звернення зробив до тролейбусного депо. У старому тролейбусі він мріє облаштувати музей-кафетерій.
– Хочеться інсталювати музей під колію. В тому числі тролейбус переробити під трамвай. Адже в Тернополі більшість не знайомі з таким транспортним засобом, – зазначив ресторатор.
Водночас чоловік залишив у таємниці місце, де він планує розмістити цей музей-кафетерій.